Akce pořádána mladoboleslavskou kapelou Isara. I Isara navázala spolupráci s AD Centrem a nyní v rámci každoročního IsaraFestu proběhne aukce, jejíž výtěžek – jaké překvapení – půjde zase na výzkum Alzheimerovy choroby

V roce 2020 dokonce IsaraFesr slavil jubileum. Už po desáté se otevřela branka festiválku, který svou pohodou i prostředím připomíná víc než festival zahradní slavnost. Máme radost z toho, že tak dlouho trvá spolupráce s Centrum 83, poskytovatel sociálních služeb a Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, z.s., i to, že se daří nacházet muzikanty, kteří svou účastí přispívají pro dobrou věc. Velký dík patří i Magistrátu města Mladá Boleslav za významnou finanční podporu. No a poděkování patří i divákům, kteří si každoročně najdou na festiválek čas a chuť. Snažíme se festival dělat tak, aby si ho užili jak dospělí, tak děti. 

1. ročník IsaraFestu proběhl v roce 2010, kdy byl hlavním organizátorem Tomáš Rýdl a jednalo se v podstatě o přehlídku mladoleslavských většinou studentských kapel s vlastní tvorbou. Zaměřená byla na world music.
Od roku 2011 začala spolupráce s Centrem 83 a Společností pro podporu lidí s mentálním postižením – Místo – Zahrada Centra 83 vystupující z oblasti folku, country, world music – zastoupení regionálních muzikantů.
V roce 2013 byl IsaraFest totálně spláchnutý průtrží mračen, přesto ale byl dohraný bez aparatury – vznikla z toho jam session muzikantů a diváků na podiu. 
Multižánrovost potvrzena v roce 2017 pozváním punkové skupiny Bikiny, která to u 100% folkového publika vyhrála na celé čáře.
A od té doby IsaraFest baví diváky až doposud a ještě dál bavit bude.