Skupina Mrakoplaš, která se jmenuje podle nedostudovaného čaroděje ze série velmi oblíbených knížek “ Úžasná Zeměplocha“ od anglického spisovatele Terryho Pratchetta, připravuje každý rok benefiční akci na podporu výzkumu Alzheimerovy nemoci. Celý výtěžek z tohoto komponovaného večera je vždy věnován oddělení kognitivních poruch AD Centra v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech u Prahy, které se dlouhodobě zabývá především časnou a správnou diagnostikou Alzheimerovy nemoci.

Mrakoplaš by rád přispěl a podpořil tento boj. Zvlášť, když byl touto nemocí postižen nedávno zesnulý duchovní otec kapely, spisovatel Terry Pratchett. Kapela se odlehčenou formou snaží poukázat na Alzheimerovu nemoc, oslovit veřejnost i soukromé subjekty tak, aby byla tato degenerativní nemoc maximálně zviditelněna a aby si všichni uvědomili, že je dobré podpořit výzkum této choroby, který pak může pomoci všem postiženým pacientům.

Večerem již tradičně provází Pavel Anděl, který zároveň také vede aukci, která v rámci koncertu probíhá. Na podporu výzkumu Alzheimerovy choroby kapela vybrala dohromady v rámci osmi koncertů Mrakoplaš kontra Alzheimer 440 000,-. A to se vyplatí!